تهران، خ. فاطمی، خ. سلمان‌خیری، پ ۴
021-66420998

پذیرش مانگا و رمان تصویری هنرمندان و نویسندگان ایرانی

خوشحالیم اعلام کنیم مجموعه «یوری بر رادیو» از این پس پورتال پذیرش مانگا / رمان تصویری «نشر میلکان» و پذیرای آثار هنرمندان و نویسندگان ایرانی است.

مانگا، انیمه و رمان تصویری در ایران طرفداران زیادی دارند و هنرمندان و نویسندگان زیادی در حال کار بر روی داستان‌های خود در قالب مانگا و رمان تصویری هستند. حالا «نشر میلکان» و «یوری بر رادیو» قصد دارند به دیده و خوانده شدن هرچه بیشتر آثار هنرمندان و نویسندگان ایرانی کمک کنند.

«نشر میلکان» با سال‌ها کارنامه درخشان در صنعت نشر ایران، و «یوری بر رادیو» پس از سال‌ها کار تخصصی بر روی داستان‌پردازی، مانگا و انیمه، مشتاق چاپ آثار شما عزیزان است.

لازم به ذکر است «نشر میلکان» فقط و فقط از طریق «یوری بر رادیو» مانگا و رمان تصویری می‌پذیرد.

همچنین در نظر داشته باشید اسکریپت / متن بدون تصویر یا تصویر بدون داستان پذیرفته نخواهد شد.

لطفا راهنمای پذیرش آثار را با دقت مطالعه کنید و در صورت داشتن هرگونه سوال به آیدی YuriSubmission در تلگرام، یا به پیوی YuriOnRADIO در اینستاگرام پیام دهید، یا به yurisubmission (جیمیل) ایمیل بزنید.

 

قوانین و اطلاعات ارسال آثار:

مانگا / رمان تصویری باید هم داستان و هم تصویر داشته باشد.

اسکریپت / متن بدون تصویر پذیرفته نخواهد شد.

تصویر بدون داستان پذیرفته نخواهد شد.

آثار کوتاه فعلا پذیرفته نخواهند شد. اثر ارسال شده باید مانگای بلند / رمان تصویری با حداقل یک والیوم / جلد (۵۵ صفحه) باشد.

آثاری که تکمیل نشده‌اند اما حداقل بیست صفحه تکمیل دارند، پذیرفته می‌شوند.

مانگا / رمان تصویری سریالی (چند جلدی) پذیرفته می‌شود.

اگر طراح و نویسنده مانگا / رمان تصویری بیشتر از یک نفر هستند، همه تیم باید با ارسال اثر موافق باشند. توافقنامه باید توسط تمام اعضای گروه امضا وعکس توافقنامه به همراه موارد درخواستی ارسال شود.

می‌توانید از هر ژانری اثر ارسال کنید.

بر پایه روش کاری نشر مانگا در ژاپن، تیم تخصصی مانگا / رمان تصویری «یوری بر رادیو» بر روی آثار ارسالیِ انتخاب و تایید شده، با نویسنده و طراح در راستای بهبود اثر کار خواهد کرد.

اثر نباید هم‌زمان برای چند ناشر ارسال شده باشد. اثری که در موسسه انتشاراتی دیگری در حال بررسی باشد، توسط «یوری بر رادیو» بررسی نخواهد شد.

زمان تقریبی بررسی اثر، سی روز کاری است.

تمامی آثاری که راهنما و قوانین ارسال را رعایت کرده باشند بدون استثنا بررسی می‌شوند.

پس از ارسال اثر، ایمیل تایید برای فرستنده ارسال می‌شود. در صورت عدم دریافت ایمیل تایید، از طریق یکی از صفحات اعلام شده پیگیری کنید.

ایمیل پایان بررسی برای تمام آثار فرستاده می‌شود. حتی اگر اثر پذیرفته نشده باشند، ایمیل عدم پذیرش برای نویسنده / طراح ارسال خواهد شد.

پذیرفته نشدن اثر لزوما به معنای پایین بودن کیفیت آن نیست. «یوری بر رادیو» و «نشر میلکان» با در نظر گرفتن معیارهای زیادی از جمله مخاطب هدف، کیفیت داستان، کیفیت طراحی، اخلاق کاری طراح و نویسنده و بازار نشر اقدام به تصمیم‌گیری و انتخاب آثار می‌کنند.

ارسال اثر به معنای دریافت نظر از سوی کارشناسان نیست. درصورت پذیرفته نشدن اثر، نویسنده / طراح ممکن است نامه ویراست و یا نظر تخصصی دریافت کند یا نکند. «یوری بر رادیو» خود را موظف به توضیح دلایل عدم پذیرش اثر نمی‌داند، اما ممکن است برای برخی از آثار پذیرفته نشده و در راستای کمک به کیفیت اثر برای فرستنده نظر تخصصی ارسال کند.

بازنویسی و نسخه ویراست شده اثر پذیرفته نشده فقط در صورت درخواست خود «یوری بر رادیو» مجاز به ارسال شدن مجدد است. آثاری که قبلا رد شده و توسط «یوری بر رادیو» درخواست بازبینی و ارسال مجدد داده نشده باشند، توسط تیم، بررسی مجدد نمی‌شوند.

ارسال آثار یک شخص یا گروه نباید بیشتر از دو مورد هم‌زمان باشد. به این معنا که اگر قصد ارسال بیش از دو اثر را دارید، ابتدا منتظر پاسخ دو اثر ارسال شده باشید. می‌توانید پس از دریافت ایمیل پاسخ «یوری بر رادیو» آثار دیگر خود را ارسال کنید.

 

راهنمای ارسال آثار:

فصل اول مانگا / رمان تصویری آماده (ده الی بیست صفحه) در متن ایمیل

خلاصه پنج الی ده صفحه‌ای داستان (اگر داستان چند قسمت است، قسمت اول را ارسال کنید) در متن ایمیل، پایین نامه درخواست

نامه درخواست در متن ایمیل
محتوای نامه درخواست: خلاصه تک پاراگرافی کُلی ایده داستان، معرفی هنرمند / نویسنده در یک پاراگرف، راه تماس از جمله شماره تماس، نام کامل، حداقل یک صفحه اجتماعی (اینستاگرام یا توییتر یا هردو)، ایمیل فعال

ایمیل درخواست‌هایی که راهنمای ارسال را رعایت نکرده باشند بدون باز شدن حذف می‌شوند.

ایمیل‌هایی که اتچمنت / فایل پیوست شده داشته باشند بدون باز شدن، حذف می‌شوند.